Custom Heading

शोपिया भिड़न्तमा तीन आतङ्की मारियो, हतियार र गोला-बारूद उद्धार
शोपिया भिड़न्तमा तीन आतङ्की मारियो, हतियार र गोला-बारूद उद्धार


शोपिया, 12 अक्टोबर (हि.स.)। शोपिया जिल्लाको तुलरान ईमाम साहिब क्षेत्रमा सोमबार अबेर रातिदेखि जारी भिड़न्तमा सुरक्षाबलहरूले मंगलबार बिहान तीन जना आतङ्कीलाई मारेको छ। मारिएका तीनै आतङ्की लश्कर-ए-तैयबाको द रेजिस्टेन्स फ्रन्टसित सम्बन्धित थिए। मारिएको आतङ्कीहरूको पहिचान गान्दरबाल निवासी मुख्तयार अहमद शाह, राय कापरान निवासी दानिश अहमद र फेलीपोरा शोपिया निवासी यावर अहमदको रूपमा गरिएको छ। भिड़न्त स्थलबाट सुरक्षाबलहरूलाई भारी मात्रामा हतियार-गोला बारूद एवं अन्य आपत्तिजनक सामग्री पनि उद्धार भएको छ।

जानकारी अनुसार, सोमबार साझँ सुरक्षाबलहरूलाई सूचना प्राप्त भयो कि शोपिया जिल्लाको तुलरान ईमान साहिब क्षेत्रमा दुईदेखि तीन आतङ्की उपस्थित छन्। सूचना पाउनसाथ जम्मू कश्मीर पुलिस, सेना र सीआरपीएफका जवानहरूले संयुक्त रूपमा खोजी अभियान शुरू गरे। खोजी अभियानमा आतङ्कीहरूले सुरक्षाबलहरूलाई आफ्नो ठेगाना नजिक आएको देखी गोलीबारी शुरू गरे। सुरक्षाबलहरूले जवाबी कारबाही गर्नअघि आतङ्कीहरूलाई आत्मसमर्पणको लागि भन्यो तर उनीहरूले गोलीबारी जारी राखे, जसपछि भिड़न्त शुरू भयो। रात परेकोले भिड़न्त रोकियो, यद्यपि, आतङ्कीहरूलाई चारैतिरबाट घेरिएको थियो।

मंगलबार बिहान एक पल्ट फेरि सुरक्षाबलहरूले आतङ्कीहरूलाई अन्तिम अवसर दियो। तर आतङ्कीहरू मानेनन् औं जवाबी कारबाहीमा तीनै आतङ्की मारिए। त्यही, सुरक्षाबलहरूले आतङ्की मारिएपछि क्षेत्रमा खोजी अभियान चलायो। खोजी अभियान चलाएपछि त्यहाँ अझैं आतङ्की छैन भनी पुष्टि भएपछि अभियानलाई समाप्त गरियो। आईजीपी कश्मीर विजय कमारले भने, यी तीनै आतङ्कीमा सामेल मुख्तार शाह त्यही हो, जसले केही दिनअघि श्रीनगरमा बिहार निवासी वीरेन्द्र पासवानको हत्या गरेको थियो। हत्यापछि आतङ्की फरार भएको थियो औं यहाँ शोपियामा लुकेको थियो। सुरक्षाबलहरूले सूचनाको आधारमा शोपियामा खोजी अभियान चलायो औं यी तीनै आतङ्कीहरू मारिए।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande