Custom Heading

पेट्रोल-डीजलको दाम अझ हुन सक्छ महॅंगो
पेट्रोल-डीजलको दाम अझ हुन सक्छ महॅंगो


नयॉं दिल्ली, 14 अक्टोबर (हि.स.)। पेट्रोलियम उत्पादहरूको दामको मामिलामा भारतलाई अहिले अन्तरराष्ट्रिय बजारमा कुनै प्रकारको राहत पाउने आशा देखिएको छैन। अन्तरराष्ट्रिय बजारमा गत व्यापार सत्रमा कॉंचो तेलको दाममा 0.47 डलरप्रति ब्यारलको स्तरभन्दा माथि बनेको छ।

जानकारी अनुसार अन्तरराष्ट्रिय परिस्थितिहरू अनुसार कॉंचो तेलको दाममा प्रति ब्यारल 0.47 डलरको कमीलाई क्षणिक राहत मात्र मान्न सकिन्छ। आगामी दिनहरूमा कॉंचो तेलको दाम अझ बढ्न सक्ने आशंका बनेको छ। यस कारण भारतमा पेट्रोल र डीजलको दाममा बढ्न सक्ने छॉंट देखिएको छ।

अमेरिकी पेट्रोलियम इन्स्टिट्यूटद्वारा एक दिन अघि बुधवार जारी क्रूड इन्केन्ट्रीको आंकडा अनुसार अमेरिकाको कॉंचो तेल भण्डारमा तुलनात्मकरूपमा वृद्धि भएको छ। यस कारण गत हप्ता आठ अक्टोबर अमेरिकाको कॉंचो तेल भण्डार 52.13 लाख ब्यारलको स्तरमा पुगेको थियो।

कॉंचो तेलको यो भण्डार यूएस लोवर लिमिटेड इन्डेक्स अनुसार अमेरिकको 15 दिनको आवश्यकतालाई पूरा गर्न पर्याप्त छ। यही 13 अक्टोबरमा अमेरिकी पेट्रोलियम इन्स्टिट्यूटद्वारा जारी क्रूड इन्वेन्ट्रीको आंकडाको प्रभाव तत्काल अन्तरराष्ट्रिय बजारमा कॉंचो तेलको दाममा पर्यो। यो आंकडाले स्पष्ट हुन्छ कि अमेरिकी ओएल कम्पनीहरूले गत तीन हप्तादेखि गरिरहेको कॉंचो तेलको आक्रामक किनमेलमा केही कमी आउने छ।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande