Custom Heading

इन्दौर समेत देशभरिका 50 भन्दा धेरै ठेगानामा आयकर विभागको रेड
इन्दौर समेत देशभरिका 50 भन्दा धेरै ठेगानामा आयकर विभागको रेड


इन्दौर, 25 नोभेम्बर (हि.स.)। आयकर चोरीका शिकायतहरूको मध्यनजर आयकर विभागको इन्वेस्टिगेशन विङले बिहीबार बिहान इन्दौर समेत देशभरिका लगभग 50 ठेगानामा छापामारी कारबाही शुरू गऱ्यो। विभागीय टीम डिजियाना ग्रुप, गुडरिक समूह र कौटिल्य एकेडमीसित जुड़ेका ठेगानाहरूमा जाँचमा जुटेको छ। अहिले कारबाही जारी छ। जानकारी अनुसार, आयकर विभागको इन्वेस्टिगेशन विङको अलग-अलग टीमहरूले बिहीबार बिहानै खनन, मदिरा, मीडियाका साथै एफएमसीजी कारोबारसित जुड़ेको डिजियाना समूहको साथ कोचिङ समूह कौटिल्य एकेडमी र गुडरिक चियासित जुड़ेका मोहन लुधियानीको ठेगानाहरूमा रेड गऱ्यो।

इन्दौर इन्वेस्टिगेशन विङ गोपनीय तरीकाले रेड कारबाहीलाई अन्जाम दियो। यस अवधिमा भारी संख्यामा पुलिस बल तैनात गरिएको छ। जानकारी अनुसार, इन्दौर बाहेक उत्तर प्रदेश, पश्चिम बंगाल र गुजरातमा पनि यी समूहहरूसित जुड़ेका ठेगानाहरूमा विभागीय टीमहरूद्वारा कारबाही गरिएको छ। सूत्रहरूबाट प्राप्त जानकारी अनुसार, जुन समूहहरू विरूद्ध कारबाही गरियो, त्यस विरूद्ध अघोषित आय र कर चोरीका शिकायतहरू प्राप्त भएका थिए। शिकायतहरूको पुष्टि भएपछि उक्त कारबाही गरियो। आयकर विभागको टीम अलग-अलग ठाउँ दस्तावेजहरूको जाँचमा जुटेको छ। इन्दौरमा खण्डवा रोड, पिपल्याहाना, बायपासको साथ भंवरकुँआ र पलासिया क्षेत्रका अफिसहरूमा कारबाही जारी छ।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande