Custom Heading

महंगाई विरूद्ध पाकिस्तान दिवसमा विपक्षको 'लङ मार्च'
महंगाई विरूद्ध पाकिस्तान दिवसमा विपक्षको 'लङ मार्च'


इस्लामाबाद, 26 जनवरी (हि.स.)। पाकिस्तानमा प्रधानमन्त्री इमरान खानको समस्या कम भईरहेछैन। अब विपक्षले पाकिस्तान दिवसमा 23 मार्चमा ‘लङ मार्च’ को घोषणा गरेको छ। 23 मार्चमै इस्लामी सम्मेलन संगठनको शिखर सम्मेलनको आयोजनको उल्लेख गर्दै यो मार्च स्थगित गर्ने सरकारको मागलाई विपक्षी दल स्वीकार गर्न तयार छैन। 23 मार्चमा पाकिस्तान दिवसमा सैन्य परेडको साथ इस्लामाबादमा कड़ा सुरक्षा व्यवस्था हुनेछ। यस बाहेक त्यही दिन इस्लामी सम्मेलन संगठन (अर्गनाइजेशन अफ इस्लामिक कन्फ्रेन्स अर्थात् ओआईसी) को विशेष शिखर सम्मेलन पनि आयोजित हुनुछ। पाकिस्तानका आन्तरिक मामिलाहरूका मन्त्री शेख राशिद अहमदले विपक्षसित यस ‘लङ मार्च’ लाई स्थगित गर्ने औं पाकिस्तान दिवसमा ऱ्याली नगर्ने अपील गरेका थिए। उनले भनेका थिए, ‘23 मार्चमा देशवासीहरूले पाकिस्तान दिवस मनाईरहेका हुनेछन्। साथै इस्लामिक सम्मेलन संगठनको शिखर सम्मेलनको निम्ति विदेशी अतिथि पनि देशमा रहनेछन्। यस कारण विपक्षले यो आयोजन पुनर्निर्धारित गर्नुहुँदैन’। सरकारका यी प्रयासहरू भएपनि विपक्ष मार्च स्थगित गर्न तयार छैन। विपक्षी दलहरूको गठबन्धन पाकिस्तान डेमोक्रेटिक मूभमेन्टका नेता मौलाना फजलुर रहमानले भने, ‘हामीले पहिले नै मार्चको मितिहरू घोषित गरेका थियौं। देशमा महंगाई चरममा छ। अर्थव्यवस्था संकटमा छ। आम जनको आवश्यकताहरूलाई पूरा गर्न नसक्ने इमरान खान सरकार सत्तामा रहनु देशहितमा छैन। यसैले यो मार्च अवश्य हुनेछ औं विपक्षको ऱ्याली पनि हरेक हालमा हुनेछ’।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande