Custom Heading

पेरिस वार्तामा सहमतिः संघर्ष विराम जारी राख्नमा रूस-यूक्रेन राजी
पेरिस वार्तामा सहमतिः संघर्ष विराम जारी राख्नमा रूस-यूक्रेन राजी


पेरिस, 27 जनवरी (हि.स.)। रूस र यूक्रेनबीच युद्धको सम्भावनाहरूबीच दुवै देशको वार्ताको सकारात्मक परिणाम अघि आएको छ। फ्रान्सको राजधानी पेरिसमा रूस र यूक्रेनबीच भएको वार्तामा दुवै देश संघर्ष विराम जारी राख्नमा राजी भएका छन्। साथै आगामी महिना पुनः वार्ता गर्नमा सहमति बनेको छ। रूस र यूक्रेनबीच युद्धलाई लिएर अन्तरराष्ट्रिय स्तरमा चिन्ताको बादल छाएको छ। हालमा अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडनले त रूसी राष्ट्रपति व्लादिमिर पुतिनमाथि व्यक्तिगत प्रतिबन्धसम्म लगाउने चेताउनी दिएका थिए। यी तनावहरूबीच पेरिसबाट सकारात्मक खबर प्राप्त भएको छ।

फ्रान्सको राजधानी पेरिसमा रूस र यूक्रेनका दूतहरूबीच जारी वार्तामा दुवै देशले संघर्ष विराम जारी राख्ने फसेला गरे। साथै आगामी महिना दुवै देशबीच पुनः वार्ता हुने तय भयो। यस सकारात्मक सूचनापछि पनि अहिले यो भन्न कठिन भईरहेछ कि अमेरिका र उसका सहयोगी नाटो देशहरू र रूसबीच तनाव घटनाउनमा यो वार्ता कतिको प्रभावी प्रमाणित हुनेछ। रूस र यूक्रेनका दूतहरूबीच भएको बैठकमा फ्रान्सका प्रतिनिधिले पनि हिस्सा लिएका थिए। वार्तामा मध्यस्थता गर्ने फ्रान्सका प्रतिनिधिले भने, ‘दुवै देशबीच वार्ता आठ घण्टाभन्दा धेरै समयसम्म चल्यो। वार्ताको राम्रो संकेत अघि आएको छ’। वस्तुतः रूसद्वारा यूक्रेनको सीमा नजिक सेना तैनात गर्दा औं त्यहाँ सैन्य बलमा लगातार वृद्धि गर्दा बाकी विश्वलाई रूसले आफ्नो छिमेकी देश यूक्रेनमाथि हमला गर्ने तयारी गरिरहेको छ भन्ने लागिरहेको थियो।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande