Custom Heading

अस्ट्रेलियन ओपन 2022 को फाइनलमा पुगे राफेल नडाल
अस्ट्रेलियन ओपन 2022 को फाइनलमा पुगे राफेल नडाल


मेलबर्न, 28 जनवरी (हि.स.)। स्पेनका दिग्गज टेनिस खेलाड़ी राफेल नडाल आफ्नो 21 ग्राण्ड स्लाम खिताब जित्नदेखि केवल एक कदम टाढ़ा छन्। नडालले अस्ट्रेलियन ओपन 2022 को फाइलमा ठाउँ बनाएका छन्। उनले यहाँ रड लेवर एरिनामा खेलिएको सेमीफाइनल म्याचमा इटलीका माटेओ बेरेटिनीलाई 6-3, 6-2, 3-6, 6-3 ले पराजित गरी आफ्नो छैठौं अस्ट्रेलियन ओपनको फाइनलमा प्रवेश गरे। 35 वर्षीय नडालले सेटमा आफ्नो फोरह्याण्ड र ब्याकह्याण्डको शानदार प्रदर्शन गरे औं पहिलो सेट सजिलै 6-3 ले जिते।

उनले आफ्नो शानदार प्रदर्शन जारी राखे औं आफ्नो इटालियन प्रतिद्वन्द्वीलाई कुनै अवसर दिएनन् औं दोस्रो सेट पनि सजिलै 6-2 ले आफ्नो नाम गरे। यद्यपि, तेस्रो सेटमा बेरेटिनीले म्याचमा फर्किने प्रयास गर्दै तेस्रो सेट 6-3 ले आफ्नो नाम गरे औं म्याचलाई चौथो सेटमा लगे। म्याचमा पहिलो पल्ट स्पेनियार्ड केही निःराश देखिए। बेरेटिनी नडाल विरूद्ध एक सेट जित्नमा सफल रहेको यो पहिलो अवसर थियो। यद्यपि, नडालले चौथो सेट जितेर फाइनलमा प्रवेश गरे। नडाल खिताबी म्याचमा अब डेनियल मेदवेदेव र स्टेफानोस सितसिपासबीच हुने दोस्रो सेमीफाइनल म्याचको विजेतासित भिड्नेछन्।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande