कांग्रेसले भाजपामाथि डीएचएफएलबाट डोनेशन लिएको आरोप लगायो
कांग्रेस


नयाँ दिल्ली, 25 जून (हि.स.)। कांग्रेसले भारतीय जनता पार्टी (भाजपा) माथि डीएचएफएल कम्पनीबाट 28 करोड़ रूपियाँ डोनेशनको रूपमा लिएको आरोप लगाएको छ।

कांग्रेस प्रवक्ता सुप्रिया श्रीनेतले शनिवार पार्टी मुख्यालयमा आयोजित एक प्रेसवार्तालाई सम्बोधित गर्दै भनिन्, ‘डीएचएफएल एक यस्तो कम्पनी हो, जसले देशको सबैभन्दा ठूलो ब्याङ्क फ्रड गरेको छ। यस कम्पनीले यूनियन ब्याङ्क सहित 17 ब्याङ्कबाट लगभग 42 हजार करोड़को ऋण लिएको थियो। जसमध्ये यस कम्पनीले 34 हजार करोड़ रूपियाँ पचायो औं अचानक डीएसएफएल वर्ष 2019 देखि डीफल्ट हुन थाल्यो। जसपछि वर्ष 2019 मै डीएचएफएलमाथि स्पेशल अडिट शुरू भयो। यस अडिटमा धेरै प्रकारको घोटाला अघि आयो। तर यो घोटाला मुद्दा बन्न पाएन। यसो यसैले भयो किनभने भाजपालाई समय-समयमा डीएचएफएलबाट पैसा प्राप्त भईरह्यो’।

उनले भनिन्, ‘भाजपाले बताउनुपर्छ, डीएचएफएलसित उसको के सम्बन्ध छ। जुन कम्पनीका संचालकहरूमाथि कठोरभन्दा कठोर कारबाही हुनुपर्थ्यो, त्यसबाट भाजपाले गत 6-7 वर्षमा 28 करोड़को डोनेशन लिइसकेको छ’।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande