लिस्टरपछि अब स्मेथविकमा हिन्दू मन्दिर बाहिर उपद्रव
लिस्टरपछि अब स्मेथविकमा हिन्दू मन्दिर बाहिर उपद्रव


लन्दन, 21 सेप्टेम्बर (हि.स.)। ब्रिटेनमा साम्प्रदायिक उन्माद तीव्र भएको छ। भारत-पाकिस्तानको एशिया कप म्याचपछि पहिले लन्दन नजिक लिस्टरमा हिन्दू-मुस्लिम दंगा भयो औं अब स्मेथविकमा उपद्रव भएको छ। स्मेथविकमा मंगलवार 200 भन्दा धेरैले एक मन्दिर बाहिर अल्लाह हू अकबरको नारा लगाए।

मीडिया रिपोर्ट अनुसार, यो उपद्रव इङ्गल्याण्डको स्मेथविक शहरको वेस्ट मिडल्याण्ड्सको दुर्गा भवनमा भयो। यहाँ एक वर्गले विरोध प्रदर्शन आयोजित गरेको थियो। यस घटनाको भीडियो सोशल मीडियामा भाइरल भईरहेछ। यसमा भीड़लाई भड्काउने नारा लगाएको हेर्न सकिन्छ। त्यही, सुरक्षाकर्मीहरूले उनीहरूलाई रोक्दै गरेको नजर आईऱहेका छन्। केही प्रदर्शनकारीहरू मन्दिरको पर्खालमा पनि चढ़े।

भाइरल भीडियोमा 200 भन्दा धेरै जना दुर्गा भवन हिन्दू मन्दिरतिर बढ़िरहेका छन्। यस अवधिमा भीड़ले उग्र नारा लगाईरहेको छ। बर्मिङम वर्ल्डको रिपोर्ट अनुसार, यो घटना भारत-पाकिस्तानबीच एशिया कप क्रिकेटपछि लिस्टरमा भएको दंगाहरूसित मिल्दो-जुल्दो छ।

लिस्टरको घटनापछि लन्दनमा भारतीय उच्चायोगले भारतीय समुदाय विरूद्ध हिंसाको कड़ा निन्दा गरेको थियो। उच्चायोगले इङ्गल्याण्डको प्रशासनसित दोषीहरू विरूद्ध सख्त कारबाहीको माग गरेको छ। लिस्टर दंगाहरूको मामिलामा अहिलेसम्म 47 जनालाई पक्राउ गरिएको छ।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande