श्री केदारनाथधामको कपाट छ महिनाको निम्ति खोलियो, हेलिकप्टरद्वारा बर्साइयो फूल
श्री केदारनाथधामको कपाट छ महिनाको निम्ति खोलियो, हेलिकप्टरद्वारा बर्साइयो फूल


श्री केदारनाथधाम, 10 मई (हि.स.)। हिमालयमा बिराजमान विश्व प्रसिद्ध 11औं ज्योर्तिलिङ्ग बाबा केदारनाथको कपाट विधि-विधानको साथमा आज बिहान छ महिनाको निम्ति खोलियो। यस अवधि हेलिकप्टरद्वारा पुष्प वर्षा गरियो। सेनाको ग्रेनेडियर रेजीमेन्टको ब्याण्डको सुमधुर धुनहरूले केदारधाम गुञ्जयमान बन्यो। यसका साथै चारधाम यात्रा आरम्भ भयो। यस अवसरको 10 हजारभन्दा धेरै श्रद्धालु साक्षी बने। मन्दिरलाई लगभग 20 क्विन्टल फूलहरूले सजाइएको थियो। मुख्य सेवक भण्डारा कार्यक्रम समितिले सबैको निम्ति भण्डारा आयोजित गरे।

बिहान चार बजी श्री केदारनाथधाम परिसरमा लामबद्ध चारधाम यात्रीहरूलाई पुऱ्याउने क्रम शुरू भयो। केही समयपछि बीकेटीसी अध्यक्ष अजेन्द्र अजय, रावल भीमाशंकर लिंग, मुख्य कार्याधिकारी योगेन्द्र सिंह, पुजारी, धर्माचार्य, वेदपाठी, केदार सभाका पदाधिकारी र जिल्लाधिकारी डा. सौरभ गहरवार पूरब द्वारबाट मन्दिर पुगे। त्यसपछि फेरि पूजा शुरू भयो। यसपछि भगवान भैरवनाथ र भगवान शिवको आह्वानका साथै ठीक बिहान सात बजी श्रीकेदारनाथ मन्दिरको कपाट खोलियो।

कपाट खोलिएपछि भगवान केदारनाथको स्वयंभू शिवलिंगलाई समाधि रूपले श्रृंगार रूप दिइयो। यसपछि श्रद्धालुहरूले दर्शन शुरू गरे। मुख्यमन्त्री पुष्करसिंह धामी कपाट खोल्ने अवसरमा उपस्थित थिए। उनले सम्पूर्ण श्रद्धालुहरूलाई बधाई दिॅंदै देश-प्रदेशको खुशीको कामना गरे। उनले भने, यसपाली चारधाम यात्राले कीर्तिमान बनाउने छ। प्रदेश सरकार तीर्थयात्रीहरूलाई सुविधा प्रदान गर्न प्रतिबद्ध छ।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande