बुन्डेसलीगा: लेवरकुसेनले बोचुमलाई 5-0 ले हरायो, बायर्नद्वारा वोल्फ्सबर्ग पराजित
बुन्डेसलीगा: लेवरकुसेनले बोचुमलाई 5-0 ले हरायो, बायर्नद्वारा वोल्फ्सबर्ग पराजित


बर्लिन, 13 मई (हि.स.)। लेवरकुसेनले बोचुमलाई 5-0 ले हराएर आफ्नो अजेय क्रमलाई 50 म्याचसम्म पुऱ्याएको छ भने बायर्न म्यूनिखले आइतवार बंन्डेसलीगाको 33औं चरणको अन्तिम म्याचमा वोल्फ्सबगलाई 2-0 ले जितेर दोस्रो स्थान हासिल गरेको छ।

रेलीगेशनको सामना गरिरहेको बोचुमको टीमले बलियो शुरूवात गऱ्यो तर मौकाको फाइदा उठाउन सकेन। 11औं मिनमा फिलिप हाफम्यान, केविन स्टोगरको कर्नरमा गोल गर्न चुके। म्याचको 15औं मिनटमा फेलिक्स पासलेकलाई नाथन टेलालाई लास्ट म्यान फाउलको निम्ति बाहिर पठाइयो र बोचुमको टीमले रहल म्याच 10 खेलाडीको साथमा खेल्नु पऱ्यो।

म्याचको पहिलो गोल 41औं मिनटमा भयो, जब आर्थरको क्रसमा पेट्रिक स्किकले गोल गरेर लेवरकुसेनलाई 1-0 ले बढत दिलाए। हाफटाइमभन्दा केही समयअघि विक्टर बोनिफेसले पेनल्टीलाई गोलमा परिणत गरेर टीमलाई 2-0 को बढत दिलाए।

दोस्रो हाफमा बोचुमले उत्कृष्ट खेलको प्रदर्शन गऱ्यो र गोलकीपर म्यानुएल रीमेनको धेरै शट रोके। तर, लेवरकुसेनले 76औं मिनटमा अमीन अदलीको गोलपछि आफ्नो बढ़त 3-0 पुऱ्यायो। यसपछि जोसिप स्टेनिसिकले 86औं र एलेजान्द्रो ग्रिमाल्डोले अतिरिक्त समयमा दुई गोल गरेर आफ्नो टीमको 5-0 ले जित पक्का गरे।

यसैगरी, बायर्न म्यूनिखले वोल्फ्सबर्ग विरूद्ध एउटा युवा र दोस्रो दर्जाको टीमलाई मैदानमा उतारियो, जसले 2-0 ले जित हासिल गऱ्यो।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande