अमित शाहले राम मन्दिरको प्राण प्रतिष्ठा कार्यक्रमको बहिष्कार गर्ने दलहरूलाई भोट नदिने अपील गरे
अमित शाहले राम मन्दिरको प्राण प्रतिष्ठा कार्यक्रमको बहिष्कार गर्ने दलहरूलाई भोट नदिने अपील गरे


कोलकाता, 14 मई (हि.स.)। भाजपाका वरिष्ठ नेता एवं केन्द्रिय गृहमन्त्री अमित शाहले हुगली जिल्लाको श्रीरामपुरमा बुधवार एक चुनावी जनसभामा मुख्यमन्त्री ममता ब्यानर्जी र कांग्रेस नेता राहुल गान्धीमाथि जमेर हमला बोले। उनले मतदाताहरूसित श्रीराम जन्मभूमि मन्दिरको प्राण प्रतिष्ठा कार्यक्रमको बहिष्कार गर्ने दलहरूलाई भोट नदिने अपील गरे।

शाहले भने, पछिल्लो चुनाउमा पश्चिम बंगालमा भाजपाले 18 सीट जित्दा प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको नेतृत्वमा राम मन्दिर निर्माणको मार्ग प्रशस्त भयो। राम मन्दिरको प्राण प्रतिष्ठाको निम्तो ममता र राहुललाई पनि दिइएको थियो तर दुवै गएनन्। कांग्रेस अध्यक्ष मल्लिकार्जुन ख़ड़गे पनि गएनन्। टीएमसी र कांग्रेस नेताहरूले आफ्नो भोटब्याङ्कलाई खुशी पार्न नै प्राण प्रतिष्ठा कार्यक्रमको बहिष्कार गरेका थिए। जसले प्राण प्रतिष्ठाको बहिष्कार गऱ्यो, उनीहरूलाई संसदमा पठाइनु हुँदैन। उनीहरूलाई अनुप्रवेशकारीहरू मनपर्छ। रोहिङ्ग्यालाई नागरिकता दिन्छिन् तर शरणार्थीहरूलाई नागरिकता दिनदेखि रोक्छिन्।

उनले ममतालाई चुनौती दिँदै भने, तपाई र तपाईको भतिजले जति नै बल लगाउनुहोस् हामी एक-एक शरणार्थीलाई नागरिकता दिएर छाड्नेछौं। उनले श्रीरामपुरबाट भाजपा उम्मेदवार कबीर शंकर बोसलाई जिताउने अपील गरे। उनले भने, तेस्रो पल्ट मोदीलाई प्रधानमन्त्री बन्न बंगालबाट धेरैभन्दा धेरै सिटहरू जित्नु जरूरी छ। ममता दिदी, राहुल गान्धीले कश्मीरबाट अनुच्छेद 370 हटाइनुको विरोध गरे तर हामीले हटायौं।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande