झुन्झुनू कपर माइनमा फंसेका सबै 14 जनालाई निकालियो, एक अधिकारीको मृत्यु
झुन्झुनू कपर माइनमा फंसेका सबै 14 जनालाई निकालियो, एक अधिकारीको मृत्यु


झुन्झुनू, 15 मई (हि.स.)। राजस्थानमा हिन्दुस्तान कपर लिमिटेडको कोलिहान (खेतड़ी) खानीमा फंसेका 15 अधिकारी र कर्मचारीहरूमध्ये 14 जनलाई बाहिर निकालिएको छ। दुर्घटनामा चीफ विजिलेन्स अधिकारी उपेन्द्र पाण्डेको मृत्यु भएको छ। दुर्घटनामा घाइते आठ अधिकारीलाई जयपुरको मणिपाल अस्पतालमा भर्ती गराइएको छ, जहाँ सबैको स्थिति सामान्य छ।

अधिकारीहरूले भऩे, बुधवार बिहानदेखि चार राउण्डमा रेस्क्यू अपरेशन गरियो। पहिलो चरणमा तीन घाइतेलाई जयपुर ल्याइएको थियो। यसपछि दोस्रो चरणमा पाँच घाइतेहरूलाई जयपुरको मणिपाल अस्पतालमा भर्ती गराइयो। डाक्टर पुनीत यादवले भऩे, कसैलाई पनि हेड इन्जुरी भएको छैन तर उनीहरूको खुट्टामा फ्रेक्चर भएको छ। अस्पतालको तर्फबाट आठ जना घाइतेको मेडिकल बुलेटिन जारी गरिनेछ, जसपछि घाइतेहरूको स्थिति स्पष्ट हुनेछ।

राजस्थानमा नीमकाथाना जिल्लाको खेतड़ीस्थित हिन्दुस्तान कपर लिमिटेडको यस खानीमा 14 मई साझँको बेला केसीसी चीफ समेत विजिलेन्सको टीम माइन्समा तल ओर्लेको थियो। मंगलवार राति 8 बजी 1875 फीटको गहराईमा लिफ्टको चेन चुड़िएको थियो। लिफ्टमा कोलकाताबाट आएको विजिलेन्सको टीम र खेतड़ी कपर कम्प्लेक्स (केसीसी) का 15 अधिकारी-कर्मचारी फंसेका थिए।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande