Custom Heading

फिलीपीन्समा कोमपासू तूफानले मर्नेहरूको संख्या बढ़ेर 13 भयो
फिलीपीन्समा कोमपासू तूफानले मर्नेहरूको संख्या बढ़ेर 13 भयो


मनीला, 13 अक्टोबर (हि.स.)। फिलीपीन्समा भयंकर उष्णकटिबन्धीय तूफान कोमपासूले मर्नेहरूको संख्या बढ़ेर 13 पुगेको छ जबकि 9 जना बेपत्ता छन्। राष्ट्रिय आपदा जोखिम न्यूनीकरण र प्रबन्धन परिषदको तर्फबाट भनियो, अधिकतर मानिसहरूको मृत्यु उत्तरी फिलीपीन्स क्षेत्रमा बाढ़ र भूस्खलनको कारण भएको छ। लगभग 2000 जनालाई सुरक्षित स्थानहरूमा पुऱ्याइएको छ। यस तूफानको कारण फसललाई पनि नोकसान पुगेको छ। वस्तुतः टाइफून र उष्णकटिबन्धीय तूफान नियमित रूपमा फिलीपीन्स द्वीप समूहलाई प्रभावित गर्दछ, जुन पश्चिमी प्रशान्त महासागरमा टाइफून बेल्टमा फैलिन्छ, जसबाट सैकड़ौं मानिसहरूको ज्यान जान्छ औं अरबौं डलरको नोकसान हुन्छ। उल्लेख्य, हरेक साल लगभग 20 वटा टाइफून दक्षिण पूर्व एशियाई देशमा प्रवेश गर्छ। सामान्य रूपमा मध्य फिलीपीन्समा उत्तरी लूजोन र पूर्वी विसाय सबैभन्दाअधिक प्रभावित हुन्छन्।

हिन्दुस्थान समाचार/भवानी


 rajesh pande